Interiér bytu na Náměstí Svobody

Investor koupil byt v domě na Náměstí Svobody postaveném v roce 1901. 
Tento byt jsme navrhovali dokonce dvakrát. Nejprve jsme pracovali na návrhu nájemního studentského bytu se třemi pokoji. V procesu studie se ale záměr investora změnil a  rozhodl se zrekonstruovat byt pro své vlastní bydlení. 
A proto bylo cílem druhého návrhu vytvořit interiér ve vysokém standardu, včetně chytré domácnosti. Návrh jsme zpracovávali s respektem k charakteru domu. V předsíni jsme zvolili podobnou dlažbu jako na chodbách. V bytě jsme zachovali a renovovali původní okna a dveře. Celý interiér propojují dekorativní nástěnné lišty. U stropu jsme do lišt ukryli nepřímé osvětlení s proměnnou chromatičností. Radostí bylo vybírat ve spolupráci s investorem designové prvky, jako jsou svítidla Lasvit, pohovka Roche Bobois nebo obraz od brněnského malíře Jana Svatoše, který dominuje pracovně.
Interiér se v současné době realizuje.
Klient: Soukromý klient / Lokalita: Brno / Rok zpracování: 2020-2023 / Rok realizace: 2023 / Program:  Interiér bytu / Tým: Ing. arch. Monika Přikrylová, Ing. arch. Vendula Vašková, Ing. arch. Klára Mateová / Obraz: MgA. Jan Svatoš, web
Sledujte příběh tohoto projektu na našem instagramu
 

Interiér bytu na Náměstí Svobody

Investor koupil byt v domě na Náměstí Svobody postaveném v roce 1901. 
Tento byt jsme navrhovali dokonce dvakrát. Nejprve jsme pracovali na návrhu nájemního studentského bytu se třemi pokoji. V procesu studie jsme ale společně s investorem objevili nová dispoziční řešení, na základě kterých se investor rozhodl zrekonstruovat byt pro své vlastní bydlení. 
A proto je cílem druhého návrhu vytvořit luxusní interiér. Interiér jsme navrhovali s  respekt k původním prvkům domu. V předsíni jsme zvolili dlažbu se vzorem, který se shoduje s dlažbou na chodbách bytového domu. V bytě jsme zachovali a renovovali původní okna a dveře. Celý interiér propojují dekorativní nástěnné lišty. U stropu jsme do lišt ukryli nepřímé osvětlení s proměnnou chromatičností. V interiéru jsme použili materiály jako mramor a designové prvky jako jsou svítidla Lasvit, pohovka Roche Bobois nebo obraz od Jana Svatoše, který dominuje pracovně.
Interiér se v současné době realizuje.
Klient: Soukromý klient / Lokalita: Brno / Rok zpracování: 2020-2023 / Rok realizace: 2023 / Program:  Interiér bytu / Tým: Ing. arch. Monika Přikrylová, Ing. arch. Vendula Vašková, Ing. arch. Klára Mateová
Sledujte příběh tohoto projektu na našem instagramu
Přejít nahoru